Železničné.info pro PDA Železničné.info pro PDA - 08.12. 2023
Home | Top 10 | Vyhľadávanie |
��BB - zobrazeno 10 z 10 
Nové ceny cestovného do Rakúska
BRATISLAVA 22. septembra 2010 (ZSSK)Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) oznamuje, že od piatku 1. októbra 2010 sa zmení cena cestovného všetkých časových cestovných lístkov medzi Slovenskom (ZSSK) a Rakúskom (ÖBB). Ceny na trase z Bratislavy do Viedne cez oba hraničné prechody, teda na trase Bratislava Petržalka – Viedeň alebo Bratislava hl. st. – Marchegg – Viedeň sa upravujú u mesačných lístkov z terajších 90 € a 98 € na 103  € a u týždenných lístkov z terajších 25,2 € a 28 € na 31 €.

Odrieknutie vlakov vo Viedni v nedeľu 12. septembra

BRATISLAVA 8. septembra 2010 (ZSSK) - Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) oznamuje, že v nedeľu 12. septembra  2010 budú  vo Viedni odrieknuté niektoré vlaky v úseku Wien Südbahnhof/Ostbahn – Wien Erzherzog-Karl-Straße.  V smere z Bratislavy hlavnej stanice  bude odrieknutých 14 vlakov, v smere do Bratislavy hlavnej stanice  13 vlakov.
 

Výluka v Rakúsku 4. a 5. septembra 2010

BRATISLAVA 27. augusta 2010 (ZSSK) - Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) oznamuje, že v sobotu 4. a v nedeľu 5. septembra 2010 bude na rakúskom území na trati Wien - Marchegg výluka osobnej železničnej dopravy v úseku Wien Erzherzog-Karl-Strasse  – Raasdorf. Preto budú vybrané vlaky v úseku Wien Erzherzog-Karl-Str. – Wien Hausfeldstrasse – Raasdorf v oboch smeroch nahradené autobusovou dopravou (NAD). 

Výluka v Rakúsku

BRATISLAVA 31. mája 2010 (ZSSK) - Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) oznamuje cestujúcim, že v nedeľu 6. júna 2010 bude na rakúskych železniciach výluka v úseku Wien Erzherzog-Karl-Strasse – Raasdorf na trati z Viedne do železničnej stanice Marchegg.

Výluka vo Viedni ovplyvní slovenské vlaky

BRATISLAVA 19. apríla 2010 (ZSSK)Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) oznamuje, že v sobotu 8.  mája a v nedeľu 9.  mája 2010 budú odrieknuté niektoré vlaky na rakúskom území v úseku Wien Südbahnhof Ostbahn - Wien Erzherzog Karl Strasse a späť.  Ide o vlaky, ktoré  podľa platného cestovného poriadku jazdia zo smeru Bratislava hlavná stanica – Marchegg - Viedeň a späť. Dôvodom výluky sú stavebné a rekonštrukčné práce v železničnej stanici Wien Südbahnhof.

Odrieknutie vlakov vo Viedni v nedeľu 7. marca 2010

BRATISLAVA 1. marca (ZSSK)Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. na svojej internetovej stránke zverejnila upozornenie pre cestujúcich do Rakúska týkajúce sa odrieknutia niektorých vlakov. Kvôli výstavbe novej železničnej stanice Wien Hauptbahnhof vo Viedni budú v nedeľu 7. marca 2010 v úseku Wien Südbahnhof (Ostbahn) –  Wien Simmering odrieknuté vlaky, ktoré chodia do a z Bratislavy hlavnej stanice cez pohraničnú prechodovú stanicu Marchegg. 

Jeden pár vlakov REX z Bratislavy do Viedne je zrušený

    BRATISLAVA 17. júna (ZSSK) - Rakúske spolkové železnice (ÖBB) oznámili Železničnej spoločnosti Slovensko, a. s. (ZSSK), že v dôsledku úsporných opatrení zrušili  od nedele 14. júna 2009 jeden pár vlakov medzi Viedňou a Bratislavou. 
 

Z archívu: Odklonové povodňové vlaky 2006

   Jar v roku 2006 bola mokrá, dosť pršalo a hladiny riek sa dvíhali. Tak sa stalo, že hrádza v Dolnom Rakúsku na rieke Morava nevydržala, 3. apríla 2006 sa pretrhla a voda zaliala obec Dürnkrut a jej okolie, vrátane železničnej trate z Viedne do Hohenau a Břeclavi. Železničné spojenie medzi Rakúskom a Českom bolo na tejto trati prerušené. Pripomeňme si touto reportážou túto udalosť.

Viedeň bude mať novú hlavnú železničnú stanicu

BRATISLAVA   (TASR/Sme) - Nová hlavná železničná stanica vo Viedni vznikne na mieste súčasných železničných staníc Südbahnhof a Ostbanhof. Na tlačovej besede iniciatívy Magistrála pre Európu v Bratislave to dnes povedal viedenský mestský radca Rudi Schicker. 
 
 

Súťaž o lístky na výlet cyklovlakom do Burgenlandu

 (Bratislavské noviny) Aj tento rok Rakúske spolkové železnice spoločne so Železničnou spoločnosťou Slovensko pripravili pre Bratislavčanov celodenný cyklistický výlet do Burgenlandu. V sobotu 12. júla 2008 vypravia zo železničnej stanice Bratislava-Petržalka mimoriadny cyklovlak do Parndorfu. Odtiaľ povedie 22-kilometrová cyklotúra do Podersdorfu, kde napoludnie rakúski organizátori otvoria tradičnú Okružnú cyklistickú jazdu Rakúskom. (celý článok...)


Home