Table './phprszeleznicn/rs_stat_ip' is marked as crashed and should be repairedTable './phprszeleznicn/rs_stat_ip' is marked as crashed and should be repairedTable './phprszeleznicn/rs_stat_session' is marked as crashed and should be repairedTable './phprszeleznicn/rs_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired Železničné.info

The Zvoland Intruder na Gemeri

Autor: Ing. Peter Páteček <peter.patecek(at)zeleznicne.info>, Téma: Trate 160-169, Vydané dňa: 19. 05. 2015

Minulý týždeň sa po niektorých slovenských tratiach prehnal motorový vozeň 850.044, ktorý využili zahraniční turisti pre svoje putovanie po niektorých železničných tratiach, vlečkách, či depách. Motorové vozne radu 850/851 prestali na naši tratiach premávať už dávnejšie, len občas možno vidieť Túlavú 850.018 s meracím vozňom. Z tohto dôvodu som si chcel urobiť aspoň pár záberov motorového vozňa M 286.0044 na Gemeri.


Podľa informácií dostupných na nie príliš vydarenej mape ŽSR o pohybe vlakov, mal mimoriadny vlak príchod do Plešivca na poludnie. Zahraniční výletníci tu mali navštíviť miestne rušňové depo. Výlet zahraničných návštevníkov na Gemeri sa však predĺžil. Situáciu totiž skomplikovala výluka medzi stanicou Tornaľa a výhybňou Čoltovo, ktorá trvala až do trinástej hodiny.
 
Keď som sa o výluke dozvedel zašiel som pred Tornaľu, aby som si motorový vozeň vyfotil na trati. Cestou tam, som pri zastávke Gemer vyfotil aj traťovákov, ktorý sypali štrk na trať. Mimoriadny vlak išiel viac menej načas. Počkal som naň pri zastávke Včelince, odkiaľ som zašiel na stanicu v Tornali. Vlak bol samozrejme už tam. Urobil som pár záberov motorového vozňa čakajúceho na odchod a chcel som odísť domov. No svoj úmysel som zmenil po tom, čo pracovný vlak traťovákov posunoval do stanice. Aj v stanici totiž traťováci začali sypať na koľaj štrk. Práca traťových pracovníkov zaujala aj zahraničných cestujúcich, ktorí si fotili vlak a motorový rušeň 745.608 na jeho čele. Urobil som aj ja pár záberov pracovného vlaku, a keďže čas pokročil, presunul som sa na trať, kde som na mimoriadny vlak do Plešivca počkal. Potom som na motorový vlak počkal aj pri jeho návrate do Zvolena.  
 
Pracovný vlak na čele s rušňom 745.608
The Zvoland Intruder
 
Motorový vozeň M 286.0044 ako mimoriadny vlak
The Zvoland Intruder 
 
Zastávka Včelince
The Zvoland Intruder 
 
Tornaľa
The Zvoland Intruder 
 
Vlak čakajúci na odchod do Plešivca
The Zvoland Intruder 
 
M 286.0044 alebo 850.044
The Zvoland Intruder 
 
The Zvoland Intruder
The Zvoland Intruder 
 
Pracovný vlak v stanici
The Zvoland Intruder 
 
A už sa sype...
The Zvoland Intruder 
 
Činnosť traťovákov zaujala aj zahraničných návštevníkov
The Zvoland Intruder 
 
Odstavená súprava pracovného vlaku
The Zvoland Intruder 
 
Pred Gemerskou Hôrkou
The Zvoland Intruder 
 
dtto
The Zvoland Intruder 
 
Pred Čoltovom
The Zvoland Intruder 
  
Snáď sa zahraničným návštevníkom podarilo prejsť všetko podľa plánu a na Slovensku sa im aj páčilo. Fotografie mimoriadneho motorového vlaku so zahraničnými výletníkmi sú vo fotoalbume. Foto: © autor