Celková dĺžka novej trolejbusovej trate je 4 150 metrov. V rámci výstavby boli postavené nové trolejové stĺpy a trolejové vedenia, ktoré boli napojené na existujúcu trať na Búdkovej a Lovinského ulici, a tiež na Pražskej pri odbočke na Kramáre. Okrem výstavby trolejovej trate v úseku Hroboňova - Pražská bolo obnovené aj trolejové vedenie vo vozovni Hroboňova. Celkové náklady dosiahli výšku cca 2,36 mil. eur.
Dnes, 27. marca 2012, bola trať otvorená a začali na nej premávať trolejbusy linky č. 64. Trolejbusy budú využívať obratisko na Jelačičovej ulici a premávať 20-minútových intervaloch na trase Trnavské mýto – Šancová – Pražská – Lovinského. V nadväznosti na novú trolejbusovú linku č. 64 bude mať autobusová linka č. 41 skrátenú trasu a autobus bude chodiť len v úseku Vozovňa Hroboňova – Drotárska cesta – Búdkova, pričom jeho cestovný poriadok bude prispôsobený cestovnému poriadku trolejbusu č. 64 tak, aby bola zabezpečená nadväznosť spojov.
Nová trolejbusová trať - odbočka na Kramáre
Spojenie starej trate z Kramárov a novej trolejbusovej trate na Pražskej
Návesť trolejovej výhybky
Trolejbus z Kramárov
Úsekový delič (odpojovač) trolejového vedenia
Nové trolejové vedenie na Brnianskej
Nová trolejbusová trať na Hroboňovej ulici
Odbočka na Prokopa Veľkého
Odbočka na Prokopa Veľkého
Autobusy linky č. 41 boli v tomto úseku nahradené trolejbusmi
Trolejbus linky č. 64 prichádza na zastávku Hroboňova...
...a odchádza na konečnú
Trolejbus v opačnom smere na Trnavské mýto
Na záver jedna poznámka. K vybudovaniu novej trolejbusovej trate mesto Bratislava viedla snaha ušetriť a znížiť neproduktívne najazdené kilometre pri výjazde a návrate trolejbusov do vozovne. Doteraz bola v tejto časti mesta (Hroboňova, Drotárska cesta) doprava zabezpečená autobusmi linky č. 41, ktoré chodili na Hlavnú stanicu. Teraz túto autobusovú linku skrátili a od vozovne Hroboňova je nahradená trolejbusmi linky č. 64, ktoré chodia na Trnavské mýto. Obyvatelia tejto lokality pri cestovaní do mesta a opačným smerom musia tak minimálne raz prestupovať. Toto riešenie nielenže zhoršuje cestovanie obyvateľov, ale je aj neekonomické, pretože viaže na seba viac dopravných prostriedkov a samozrejme aj vodičov. Táto neefektívna zmena v doprave sa realizovala aj napriek tomu, že finančná situácia Dopravného podniku Bratislava nie je dobrá a mesto už viackrát navrhlo reštriktívne opatrenia v mestskej doprave.