Železničné.info pro PDA Železničné.info pro PDA - 17.01. 2022
Home | Top 10 | Vyhľadávanie |
Bratislava (uzol)
Rekonštrukcia tretieho nástupišťa na hlavnej stanici v Bratislave (5.)
Peter, 06.08.2008 (6455 prečítané)

    Keďže najbližšie dva víkendy budem mimo Bratislavy, zašiel som na hlavnú stanicu pozrieť a zistiť, ako pokročili práce na rekonštrukcii 3. nástupišťa. O dnešnom stave (20.7.2008) je tu uvedená krátka reportáž. Doplnené fotografie z 26.7.2008 Doplnené fotografie zo 6.8.2008

Doplnené dňa 6.8.2008
 
Pretože cez víkend budem na výlete v Kokave nad Rimavicou, zašiel som sa po viac ako týždni pozrieť na hlavnú stanicu. Na viac ako polovičnej dĺžke bola položená nová koľaj č. 14. Práce pri kladení koľaje prebiehali už bližšie ku koncu nástupišťa od Lamača. Práce prebiehajú aj na prístrešku, na strane od Vinohradov bol už na krátkom úseku zospodu uchytený perforovaný tenký plech, rovnako ako na 2. nástupišti. Okrem toho na vyplanírovanej ploche nástupišťa boli poskladané aj palety z dlažbou, ktorá sa bude klásť na povrch. 
 

 

Nová koľaj č. 14 - strana od Vinohradov


Nová koľaj č. 14
 

 

Hrana nástupišťa pri koľaji č. 14 je hotová po celej dĺžke nástupišťa. Krátky úsek 3. nástupišťa od Lamača nebude pod prístreškom. Odsadená je už aj tabuľa s názvom stanice. Viac fotografií som opäť pridal do fotoalbumu. 
 

 

Hrana 3. nástupišťa pri koľaji č. 14 je už po celej dĺžke


Pohľad na 3. nástupište na strane od Lamača
 

 

Doplnené dňa 27.7.2008

Ako sa hovorí, človek mieni, život mení. Keďže som víkend strávil v Bratislave, zašiel som sa včera opäť pozrieť na hlavnú stanicu. Prístrešok nad 3. nástupišťom bol pokrytý vlnitým plechom po celej dĺžke. Pozrel som sa na 2. nástupišti ako vyzerá prístrešok zospodu a aj tam je použitý vlnitý plech.
 

 

Prístrešok na po celej dĺžke nástupišťa


Pohľad na prístrešok na 2. nástupišti
 

 

Najviac ma zaujímal stav na Lamačskej strane v priestore bývalej koľaje č. 14. Hrana nástupišťa sa o niečo predĺžila, ale ešte nie je na konci. V koľajisku sa stav zatiaľ nezmenil.

 

Včerajší stav na strane od Lamača
 

 

V priestore podchodu a výťahu sa murovalo, hrana nástupišťa aj tu dostávala konečnú podobu. To je zatiaľ všetko, zopár fotografií som pridal do fotoalbumu.
 

 

 

 

Pôvodný text z 20.7.2008

Koľaj č. 10. bola v rovnakom stave ako pred týždňom. Na strane od Vinohradov sa na budúcom prístrešku objavil krycí vlnitý plech. Neviem, či nástupište bude zakryté len týmto vlnitým plechom. Na fotografiách zo 4. nástupišťa je vidieť aj prístrešok na 2. nástupišti, takže je možné si oba prístrešky porovnať. V súvislosti s prístreškom 3. nástupišťa sa rieši aj odtok dažďovej vody do kanála.
 

 

Prístrešok na strane od Vinohradov


 

 

Okrem prác na prístrešku bola na niektorých miestach budúceho 3. nástupišťa vyplanírovaná plocha. Na pieskom vyrovnaný a udupaný povrch sa bude klásť dlažba, ktorá bude tvoriť povrch nástupišťa. Povrch nie je zatiaľ upravený na mieste prechodu cez koľaje a na miestach podchodov k nástupišťu popod koľajisko. Dokončený nie je ani úsek na strane od Lamača.
 

 

Vyplanírovaná plocha budúceho 3. nástupišťa
 

 

Najviac ma zaujímal stav na strane od Lamača. Na lamačskom zhlaví sa zatiaľ nič nezmenilo, ale aj dnes práve tu prebiehali práce vo veľkom. V priestore budúcej koľaji sa bagrovalo, zemina sa nakladala priamo na vozne. Odchodové návestidlo Lc14 zatiaľ stojí na pôvodnom mieste, ale určite bude premiestnené na koniec budúceho nástupišťa. Táto časť lamačského zhlavia celkom iste dostane novú podobu.
 

 

Práce na lamačskej strane
 

 

Osobná doprava bola z dôvodu rekonštrukcie 3. nástupišťa zmenená a niektoré vlaky majú iné východzie, resp. cieľové stanice. Táto súčasná zmena je ešte väčšieho rozsahu, ako pri rekonštrukcii druhého nástupišťa a týka sa vyše tridsiatich vlakov. Informácie o zmenách v doprave sú uvedené aj TU.

Fotografie z rekonštrukcie 3. nástupišťa na hlavnej stanici v Bratislave si môžete pozrieť vo fotoalbume. Foto: © Ing. Peter Páteček

Súvisiace články:
Rekonštrukcia tretieho nástupišťa na hlavnej stanici v Bratislave (7.) (28.09.2008)
Rekonštrukcia tretieho nástupišťa na hlavnej stanici v Bratislave (6.) (24.08.2008)
Rekonštrukcia tretieho nástupišťa na hlavnej stanici v Bratislave (4.) (13.07.2008)
Rekonštrukcia tretieho nástupišťa na hlavnej stanici v Bratislave (3.) (15.06.2008)
Rekonštrukcia tretieho nástupišťa na hlavnej stanici v Bratislave (2.) (30.05.2008)
Rekonštrukcia tretieho nástupišťa na hlavnej stanici v Bratislave (1.) (08.05.2008)


Home