Železničné.info pro PDA Železničné.info pro PDA - 15.07. 2024
Home | Top 10 | Vyhľadávanie |
Ankety - zobrazeno 5 z 5 
Vyhodnotenie ankety: súhlasíte s presunom finančných prostriedkov...
V súvislosti s návrhom na presunutie finančných prostriedkov určených na modernizáciu železničných tratí v prospech výstavby diaľnic som aktivoval anketu na túto tému. Za päť týždňov sa do ankety zapojilo 378 návštevníkov stránok magazínu Železničné.info, ktorým zároveň vyjadrujem svoje poďakovanie. V článku sa dozviete výsledok hlasovania i s komentárom.

Práva a povinnosti cestujúcich v železničnej preprave na slovenský spôsob

    Od 3. decembra 2009 je účinné Nariadenie Európskeho parlamentu a rady č. 1371/2007/ES o právach a povinnostiach cestujúcich v železničnej preprave. V praxi to znamená, že železničný dopravca, ktorého vlakom cestujúci cestuje, nesie zodpovednosť za jeho prepravu a prepravu jeho batožiny. Cieľom nariadenia je zvýšiť ochranu spotrebiteľov využívajúcich služby železničných prepravcov podobne ako v leteckej doprave.
 

Anketa - ako dlho asi vydržia??

   Od 14. decembra 2008 platí nový cestovný poriadok železníc. Tento cestovný poriadok priniesol niekoľko zmien. Ako to už býva, niektoré vlaky zanikli, no naopak, niektoré vlaky pre zmenu pribudli. Od zavedenia nového cestovného poriadku uplynuli tri týždne, a aj keď boli medzitým Vianočné sviatky, možno už teraz odhadnúť, ktoré vlaky majú šancu „prežiť“ a dostať sa aj do ďalšieho cestovného poriadku 2009/2010.

Anketa: Akým dopravným prostriedkom si počas prázdnin cestoval...

 Koncom augusta magazín Železničné.info zverejnil anketu, ktorá sa týkala cestovania na dovolenku alebo výlet počas prázdnin. V ankete sa vyjadrilo 123 respondentov. Všetkým, ktorých táto anketa oslovila a zúčastnili sa jej, srdečne ďakujem.

 

Vyhodnotenie ankety - železničné priecestie na Ivanskej ceste v Bratislave

 Na železničnom priecestí na Ivanskej ceste v Bratislave sa stalo hodne zrážok áut s vlakmi, nie je načase to zmeniť? Najprv chcem poďakovať všetkým, ktorí v ankete vyjadrili svoj názor. Ako teda dopadla anketa, v ktorej hlasovalo 68 návštevníkov magazínu Železničné.info?


Home