Železničné.info pro PDA Železničné.info pro PDA - 03.10. 2023
Home | Top 10 | Vyhľadávanie |
M��V - zobrazeno 10 z 17 
|1-10| |11-20|
Prerušenie dopravy na trati Budapešť – Szob
Budapešť 30. júla 2012 (MÁV-START) - Maďarská železničná spoločnosť MÁV-START informovala, že včera večer bol v dôsledku silného dažďa úsek železničnej trate medzi Nagymarosom a Szobom zaplavený bahnom, pričom došlo pravdepodobne aj k poškodeniu trate. Z tohto dôvodu je železničná doprava v tomto úseku prerušená. Osobná doprava je zabezpečená náhradnou autobusovou dopravou. Medzinárodné vlaky sú vedené obchádzkou. Aktualizované 2. júla 2012: Doprava na poškodenom úseku obnovená!

Výluka v Maďarsku

BRATISLAVA 22. júna 2010 (ZSSK)Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) oznamuje, že od piatku 25. júna do nedele 27. júna 2010 budú štyri osobné vlaky (Os) v úseku Štúrovo – Szob – Budapešť Nyugati jazdiť podľa mimoriadneho cestovného poriadku. Dôvodom sú stavebné práce na železničnej infraštruktúre. 

Maďarskí železničiari na utorok ohlásili dvojhodinový štrajk

   BUDAPEŠŤ 26. októbra (WEBNOVINY) - Odborové zväzy maďarských železničiarov na utorok ohlásili dvojhodinový štrajk so začiatkom o 10:00, ktorým chcú protestovať proti zastaveniu premávky na niektorých vedľajších tratiach v krajine. Tlačovú agentúru MTI o tom v pondelok informoval predseda jedného z piatich zúčastnených zväzov Dezső Simon. Maďarské štátne železnice (MÁV) a odbory sa podľa neho nedokázali dohodnúť na zachovaní minimálneho rozsahu spojov počas štrajku. Ako uviedol, železničiari už tento týždeň neplánujú žiadne ďalšie prerušenia práce vzhľadom na blížiaci sa Sviatok všetkých svätých.

Štrajkujú maďarskí železničiari (aktualizované)

     BRATISLAVA 19. októbra (ZSSK) - V dôsledku štrajku maďarských železničiarov, ktorý začal dnes o polnoci, nepôjdu niektoré vlaky medzi Slovenskom a Maďarskom. Súpravy viacerých medzinárodných vlakov budú až do odvolania štrajku jazdiť len po pohraničné prechodové stanice s Maďarskom a z nich sa budú vracať podľa grafikonu vlakovej dopravy. To znamená, že vlaky do a z Maďarska budú z pohraničných prechodových staníc na slovenskom území jazdiť  podľa cestovného poriadku.

Maďarskí železničiari chcú od pondelka opäť štrajkovať

     BUDAPEŠŤ 16. októbra (WEBNOVINY) - Maďarské železničiarske odbory plánujú od pondelka obnoviť štrajk na celom území krajiny. V piatok to v Budapešti oznámil predseda Slobodných odborov železničných zamestnancov (VDSZSZ) István Gaskó. Na presnom čase, kedy sa štrajk začne, sa štrajkový výbor dohodne až v pondelok. Štrajk bude podľa Gaska časovo neohraničený.

Štrajk maďarských železničiarov

    BRATISLAVA 7. mája (ZSSK) - Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) oznamuje cestujúcim, že v piatok 8. mája 2009 budú maďarskí železničiari štrajkovať. Štrajk bude od polnoci do 18.00 hod. Počas štrajku bude dovedna 54 vlakov (27 párov) ZSSK po všetky pohraničné prechodové stanice s Maďarskom chodiť podľa platného cestovného poriadku. 

Štrajk maďarských železničiarov spôsobil kolaps dopravy

BUDAPEŠŤ (Webnoviny) - Maďarskí železničiari, ktorí žiadajú vyššie mzdy, spôsobili v pondelok svojím pokračujúcim štrajkom kolaps dopravy v celej krajine. Zamestnanci spoločnosti MÁV združení v odboroch VDSZSZ rozšírili v nedeľu po 18:00 štrajk vo východnej časti krajiny na celú železničnú sieť, pričom v pondelok táto situácia spôsobila značné problémy v doprave.

Štrajk železničiarov v Maďarsku ovplyvnil aj slovenské vlaky

  BUDAPEŠŤ (Webnoviny) - Maďarskí železničiarski odborári začali v noci na nedeľu so štrajkom, ktorý sa zatiaľ dotkol najmä východných oblastí krajiny. Odbory však plánujú protest o 16:00 rozšíriť na celé Maďarsko, informoval dnes ich šéf István Gaskó. Železničná doprava v okolí Budapešti zatiaľ funguje v normálnom režime, uviedol ich prevádzkovateľ MÁV.

Vlaky z Bratislavy do Budapešti končia v Štúrove

BRATISLAVA  (SITA/WEBNOVINY) - Medzinárodné vlaky z Bratislavy do Budapešti a späť svoju trasu končia a začínajú v stanici Štúrovo. Agentúre SITA to v súvislosti so štrajkom maďarských železničiarov povedala Žofia Fabriciová z Kontaktného centra Železničnej spoločnosti Slovensko, a. s. Na tejto trase premávajú od 14:00. Na trase z Košíc do Budapešti sú všetky vlaky v celom úseku odrieknuté bez náhrady, uviedla.

Aktuálna informácia k štrajku na MÁV

 Podľa aktuálnych informácií ústredného dispečera Železničnej spoločnosti Slovensko, a. s. (ZSSK) maďarskí železničiari svoj štrajk neskončili, iba dočasne prerušili. Predpoklad obnovenia štrajku na MÁV je o 15.00 h. Vlaky ZSSK premávajú naďalej len po pohraničné prechodové stanice až do ukončenia štrajku.


Home